فصل چهارم : نصب و راه اندازی شبیه ساز Genymotion

نصب شبیه ساز Genymotion
به نام خدا. توسعه دهنده اندروید در خلال توسعه، به مراتب متعدد نیاز به اجرا، تست و خطایابی پروژه و اپلیکیشن خود دارد که هربار گرفتن خروجی .apk و انتقال و نصب آن بر روی یک دیوایس حقیقی، زمان و انرژی زیادی را می طلبد. ضمن اینکه توسعه دهنده می بایست اپلیکیشن را بر روی نسخه های مختلف اندروید تست نموده تا اطمینان پیدا کند همه مشکلات و نواقص را برطرف کرده و اپلیکیشن در اکثر نسخه های اندروید به درستی و بدون مشکل اجرا می شود. در حالت عادی باید برای هر نسخه از اندروید یک دیوایس حقیقی مجزا تهیه کنیم که هزینه زیادی در بر دارد. در مقابل، شبیه سازها بوجود آمدند که این مشکل را مرتفع می سازد. در فصل دوم با شبیه ساز پیش فرض اندروید استودیو (AVD) آشنا شدیم و اشاره شد بنا به دلایلی این شبیه ساز زیاد مورد استقبال توسعه دهندگان قرار نگرفته که باعث شده از شبیه سازهای ثانویه مانند جنی موشن استفاده کنند. این شبیه ساز بر روی رایانه نصب شده و محیط اندروید را شبیه سازی می کند و به راحتی می توان پروژه ها و اپلیکیشن های اندرویدی را روی آنها اجرا، تست و خطایابی نمود.
Genymotion یکی از قدرتمندترین شبیه سازهای اندروید است که به توسعه دهنده امکان تست و خطایابی پروژه بر روی نسخه های مختلف اندروید را می دهد، بدون اینکه نیاز به تهیه دیوایس های حقیقی باشد. این شبیه ساز در دو حالت رایگان و تجاری (غیر رایگان) قابل استفاده است که نسخه رایگان امکانات ضروری را در اختیار ما قرار داده و لزومی به خرید لایسنس تجاری نیست. برای نصب Genymotion ابتدا باید نرم افزار مجازی ساز Oracle VM VirtualBox را سروی سیستم عامل نصب کنیم.

نصب Oracle VM VirtualBox

Oracle VM VirtualBox امکانی را در اختیار ما قرار می دهد تا بر روی سیستم عامل فعلی خود، یک یا چند سیستم عامل دیگر نصب کنیم (از جمله ویندوز ، لینوکس و …) که در اینجا Genymotion برای اجرای سیستم عامل اندروید، از این مجازی ساز استفاده می کند. مجازی ساز Oracle VM VirtualBox رایگان است و می توانید آنرا از وب سایت سازنده آن به نشانی

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

و یا در انتهای آموزش دریافت نمایید.

نصب Oracle VM VirtualBox

مطابق تصویر بالا من نسخه ۵٫۱٫۱۲ این مجازی ساز که در زمان نگارش این آموزش آخرین نسخه منتشر شده هست را از وب سایت سازنده آن برای سیستم عامل ویندوز دریافت و نصب می کنم.

نصب شبیه ساز Genymotion

حالا نوبت به نصب شبیه ساز Genymotion می رسد.
وارد وب سایت Genymotion.com شده و از منوی بالا روی Trial کلیک می کنم:

دانلود Genymotion

در صفحه بعد نیاز به ورود به حساب کاربری داریم. اگر حساب کاربری ندارید ابتدا توسط گزینه Create an account یک اکانت رایگان بسازید. پس از تکمیل مشخصات به صفحه دانلود منتقل خواهید شد:

عضویت در genymotion.com

عضویت در genymotion.com

دانلود Genymotion

من قبلا VirtualBox را جداگانه دانلود کردم بنابراین Genymotion نسخه Without virtualbox را انتخاب می کنم.
نکته: فایل نصبی Genymotion (نسخه ویندوز) نیز بر روی وب سایت ما در دسترس می باشد.
این شبیه ساز برای سیستم عامل های ویندوز ، مکینتاش و لینوکس (تعداد محدودی از توزیع ها) منتشر شده است.
برای آگاهی از حداقل نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز این شبیه ساز، لینک See system requirements را مطالعه کنید.
بعد از دریافت جنی موشن اقدام به نصب آن می کنم. در مرحله آخر و پس از اتمام عملیات نصب ، با انتخاب گزینه Personal Use نسخه رایگان فعال می شود:

فعالسازی نسخه رایگان Genymotion

فعالسازی نسخه رایگان Genymotion

در مرحله بعد از من می خواهد دیوایس یا دیوایس های مورد نیاز را انتخاب و دریافت کنم.

اضافه کردن دیوایس Genymotion

سپس وارد محیط اصلی می شوم. قبل از هر اقدامی لازم است وارد حساب کاربری شوم که قبلا داخل وب سایت Genymotion.com ساخته بودم:

ورود به حساب کاربری Genymotion

نکته: در مراحل ورود به حساب و افزودن دیوایس لازم است به اینترنت دسترسی داشته باشید.

پس از ورود به حساب کاربری، توسط گزینه Add لیست دیوایس ها نمایش داده می شود:

لیست دیوایس های جنی موشن

به دلیل حجم بالای هر دیوایس (۲۰۰ الی ۴۰۰ مگابایت)، فقط نسخه هایی را دریافت کنید که نیاز دارید. هرگاه به نسخه دیگری نیاز داشتید، مجدد از طریق همین لیست آن را انتخاب و دریافت کنید. برای دسترسی راحتتر به دیوایس های یک API مشخص، در قسمت Android Version امکان فیلتر کردن بر اساس نسخه های اندروید فراهم شده است.
با کلیک روی “جهت رو به پایین” کنار هر دیوایس، تمامی مشخصات مربوط به آن نمایش داده می شود. به عنوان مثال در تصویر زیر مشخصات Samsung Galaxy S4 با اندروید نسخه ۴٫۴٫۴ نمایش داده می شود :

اضافه کردن دیوایس Genymotion

من همین دیوایس و سپس گزینه Next را انتخاب می کنم تا دانلود آغاز شود. در صورتی که در مرحله دانلود، ارور HTTP دریافت کردید، لازم است با آی پی غیر از ایران متصل شوید (البته در زمان تهیه این آموزش من با هیچگونه مشکلی در این خصوص مواجه نشدم). ضمن اینکه برخی از نسخه های پرکاربرد را برای دانلود مستقیم بر روی وب سایت قرار داده ایم.

نصب دیوایس Genymotion

پس از اتمام دانلود دیتای مربوطه، دیوایس نصب شده و در انتها پیغام زیر نمایش داده می شود که به معنی نصب موفقیت آمیز است:

نصب دیوایس Genymotion

دیوایس به لیست Your Virtual Devices اضافه شد:

نصب دیوایس Genymotion

به همین ترتیب به هر تعداد می توانیم دیوایس هایی را اضافه کنیم.
نکته: دیوایس های با API مشترک، فقط یک بار نیاز به دانلود دارند. به عنوان مثال Samsung Galaxy S4 که API 19 هست را انتخاب و دانلود کرده ایم. برای سایر دیوایس های API 19 مانند Nexus 7 دیتای جدیدی دانلود نمی شود و هنگام ساخت دیوایس جدید، در مرحله آخر به جای دانلود دیتا فقط صحت ایمیج فایل API مربوطه چک شده و دیوایس بلافاصله ایجاد می گردد.
یکی از قابلیت های نسخه غیر رایگان این شبیه ساز این است که فایل دانلود شده هر دیوایس (به عبارتی هر API) را می توان کپی و در جایی دیگر نگهداری کرد که از جمله مزیت های آن، در صورت نصب شبیه ساز روی سیستم عامل دیگر و یا هر زمانی که نیاز به نصب مجدد API یی باشد که قبلا دانلود کرده ایم، نیاز به دانلود مجدد نبوده و از همان فایل برای نصب دوباره دیوایس ها می توان استفاده کرد. ولی انجام این کار در نسخه رایگان هم امکان پذیر است. تنها تفاوت در این است که در محیط نرم افزار این قابلیت در دسترس نیست و باید به صورت دستی و در مسیر زیر، فایل(ها) را برداشته و یا اضافه کرد. هر API به صورت یک فایل و با پسوند .ova در مسیر زیر اضافه می شود :

C:\Users\[Your Username]\AppData\Local\Genymobile\Genymotion\ova

نکته: در حالت معمول پوشه AppData در مسیر Username نمایش داده نمی شود که می بایست \AppData در آدرس بار به صورت دستی به انتهای مسیر اضافه شود.
به عنوان مثال دیوایس Galaxy S4 که قبلا دریافت کرده بودم در این مسیر مشاهده می شود:

ova files

اینکه هر فایل مربوط به کدام نسخه از API هست را از نام فایل تشخیص می دهیم. در تصویر بالا عدد ۴٫۴٫۴ در نام فایل مشاهده می شود که معرف ورژن ۴٫۴٫۴ اندروید یعنی API 19 است. همانطور که قبلا توضیح داده شد، این فایل برای تمامی دیوایس های API 19 مشترک است. می توان این فایل را در جایی دیگر نگه داری کرد و هر زمان نیاز شد مجدد در همین مسیر قرار داد. برای اضافه کردن دیوایس(های) مرتبط با فایلی که در پوشه ova قرار داده ایم نیز مانند گذشته با انتخاب گزینه Add و انتخاب دیوایس مربوط به API، بدون نیاز به دانلود دیتای جدید، دیوایس ساخته می شود. یعنی ما با اضافه کردن فایل ova نسخه ۴٫۴٫۴ اندروید، بدون نیاز به دانلود دیتای جدید، امکان ساخت کلیه دیوایس های مربوط به این نسخه از اندروید را داریم (و به طور مشابه برای سایر ورژن ها). مزیت این ویژگی در این است که در صورت نیاز، خارج از محیط جنی موشن و با استفاده از دانلود منیجر ها می توانیم دیوایس ها را به راحتی دانلود کنیم.
نکته: سازندگان Genymotion هر چند مدت یکبار نسخه جدیدی از دیوایس ها را ارائه می دهند. بنابراین هنگام ساخت دیوایس جدید اگر قبلا API مربوط به آن در محل مربوطه قرار گرفته باشد، جنی موشن پیغامی مبنی بر انتشار نسخه جدید نمایش می دهد. بهتر است همواره از آخرین نسخه موجود استفاده کنید اما اگر محدودیت دانلود دارید، الزامی به دریافت این بروزرسانی و یا دانلود نسخه جدید به صورت آفلاین و جایگزینی آن نیست و با انتخاب گزینه Do not download …. همان نسخه قبل که روی سیستم شما موجود هست استفاده می شود.

استفاده از نسخه قدیمی API

(سعی ما بر این است با انتشار نسخه های جدید، لینک های دانلود داخل وب سایت نیز بروز شوند).
اگر مایلید فایلها را به صورت لینک مستقیم و خارج از محیط نرم افزار جنی موشن دانلود کنید، غیر از دانلود از وب سایتهای ثانویه (مانند وب سایت ما)، راه دومی هم وجود دارد. هر فایل یک لینک مشابه لینک زیر دارد:

http://dl.genymotion.com/dists/4.4.4/ova/genymotion_vbox86p_4.4.4_160825_200758.ova

قسمتهایی که با رنگ قرمز مشخص شده برای هر API متغیر هستند. فرض کنیم قصد دانلود فایل مربوط به API 22 را دارم (یعنی اندروید ۵٫۱٫۰). از لیست دیوایس های ۵٫۱٫۰ به دلخواه یک مورد را انتخاب و تا مرحله آغاز دانلود پیش می روم.

نصب دیوایس Genymotion

با آغاز دانلود، فایل جدیدی در پوشه ova اضافه می شود. دانلود را متوقف کرده و به پوشه ova می روم:

ova files

یک فایل جدید مربوط به API 5.1.0 (عدد صفر در نام فایل حذف شده) و با حجمی کم اضافه شده است. حالا کافیست نام فایل و نسخه اندروید را در لینک قبل جایگزین کنیم. نتیجه به اینصورت است:

http://dl.genymotion.com/dists/5.1.0/ova/genymotion_vbox86p_5.1_170320_213329.ova

فایل به راحتی قابل دانلود است :

دانلود فایل ova

اگر در دانلود فایل ارور دریافت کردید می بایست آی پی خود را به ای پی غیر از ایران تغییر دهید.
پس از دانلود فایل، آنرا جایگزین فایل ناقص درون پوشه ova می کنم. حالا می توانم هرکدام از دیوایس های این API را به صورت آفلاین نصب کنم.
مرحله نهایی، اضافه کردن Genymotion به اندروید استودیو است. در قسمت تنظیمات اندروید استودیو به بخش Plugins می روم:

Files > Settings > Plugins

سپس در کادر جستجو ، عبارت genymotion را تایپ می کنم:

نصب پلاگین Genymotion

در این مرحله اخطار No plugins found دریافت می کنم. با کلیک بر روی لینک Search in repositories ، این شبیه ساز در مخزن گوگل جستجو و شناسایی می شود :

نصب پلاگین Genymotion

نصب پلاگین Genymotion

با انتخاب گزینه Install، پلاگین Genymotion دانلود و نصب می شود (حجم آن بسیار کم و حدود ۶۰ کیلوبایت است). پس از نصب، گزینه Restart Android Studio ظاهر می شود که با کلیک روی آن، اندروید استودیو بسته و مجدد باز می شود. در نهایت باید آیکون جنی موشن به محیط اندروید استودیو اضافه شده باشد:

آیکون Genymotion

حالا نوبت به دادن مسیر نصب Genymotion به اندروید استودیوست. روی آیکون Genymotion کلیک کرده و در کادر نمایش داده شده مسیر را وارد می کنم. مسیر پیش فرض به این صورت است:

C:\Program Files\Genymobile\Genymotion

تعیین مسیر Genymotion

تعیین مسیر Genymotion

با انتخاب گزنیه Ok کار به اتمام می رسد و با کلیک مجدد بر روی آیکون، لیست دیوایس هایی که قبلا روی شبیه ساز نصب کرده ام نمایش داده می شود:

لیست دیوایس ها

دیوایس موردنظر را انتخاب کرده و گزینه Start که فعال شده را انتخاب می‌کنم و منتظر می مانم تا محیط اندروید نمایش داده شود (بسته به سخت افزار ممکن است این فرایند چند ثانیه تا یک دقیقه و یا بیشتر زمان ببرد). پس از آنکه سیستم عامل اندروید به طور کامل لود شد، صفحه ای مشابه تصویر زیر مشاهده می کنید:

اجرای شبیه ساز اندروید

مزیت این شبیه ساز در این است که اکثر ماژول های مورد نیاز برنامه نویسان در آن تعبیه شده. از جمله درصد باتری، وای فای، جی پی اس، دوربین و … . حال می خواهم اپلیکیشن پیش فرض و ساده که هنگام ساخت پروژه توسط اندروید استودیو ساخته شده (Hello World) را توسط شبیه ساز اجرا کنم.در عین حالی که شبیه ساز در حال اجراست، پنجره مربوط به لیست دیوایس ها را می بندم. اکنون باید پروژه را Run کنم. این عمل توسط گزینه Run انجام می شود:

ران کردن پروژه اندرویدی

در صورتی که قبلا دیوایسی را Start کرده باشم، نام آن در لیست Connected Devices نمایش داده می شود:

انتخاب دیوایس Genymotion

دیوایس را انتخاب می کنم (دابل کلیک روی دیوایس و یا انتخاب گزینه Ok). مجدد به پنجره شبیه ساز برمی‌گردم. پس از چند لحظه اپلیکیشن بر روی شبیه ساز اجرا می شود :

اجرای پروژه اندروید

بدین ترتیب این امکان را داریم تا پروژه خود را بدون نیاز به کامپایل و دریافت فایل .apk روی شبیه ساز اجرا و تست کنیم.
البته این امکان که فایل .apk پروژه خود یا هر اپلیکیشن اندرویدی دیگر را روی شبیه ساز نصب و اجرا کنیم نیز وجود دارد. فقط کافیست فایل را کشیده و روی محیط اندروید رها کنیم (Drag & Drop). این ویژگی کاملا از اندروید استودیو مجزاست و نیازی به باز بودن اندروید استودیو ندارد. به عنوان مثال می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را به این صورت بر روی شبیه ساز نصب کرد.
پروژه اندرویدی را علاوه بر شبیه ساز، بر روی دیوایس واقعی (تبلت یا موبایل) هم می توان اجرا کرد که در جلسات آینده به این مبحث می پردازیم.
نکته: جنی موشن هر چند مدت یکبار پیغامی مبنی بر منقضی شدن لایسنس نمایش می دهد که جای نگرانی نیست و فقط لازم است پیغام بسته شود.

تاریخ بروزرسانی فایلها : ۹۶/۱۰/۲۴

» دانلود Oracle VM VirtualBox 5.1.22 با حجم ۱۲۱ مگابایت

» دانلود شبیه ساز Genymotion 2.11.0.exe با حجم ۴۷ مگابایت

دیوایس های Genymotion:

» دانلود دیوایس Android 4.1.1 (API 16) با حجم ۱۵۰ مگابایت

» دانلود دیوایس Android 4.4.4 (API 19) با حجم ۲۰۷ مگابایت

» دانلود دیوایس Android 5.1.0 (API 22) با حجم ۲۴۴ مگابایت

» دانلود دیوایس Android 6.0.0 (API 23) با حجم ۲۸۹ مگابایت

» دانلود دیوایس Android 7.0.0 (API 24) با حجم ۳۲۹ مگابایت

» دانلود دیوایس Android 8.0 (API 26) با حجم ۳۳۸ مگابایت

دانلود فایل آموزشی با فرمت PDF
تعداد صفحات : ۲۵
حجم : ۲ مگابایت
قیمت : رایگان
تاریخ بروزرسانی آموزش : ۹۶/۸/۷

سوالاتی که مشمول موارد زیر باشد تایید و پاسخ داده نخواهد شد :
۱ : جزء موارد پاسخ داده شده در مطلب "مشکلات و پرسش های رایج" باشد
۲ : سوال قبلا توسط افراد در دیدگاهها مطرح و پاسخ داده شده باشد
۳ : سوال خارج از مبحث آموزشی موجود در این صفحه باشد
 • fateme گفت:

  سلام خیلی ممنون از اموزشها ولی من نمیدونم مشکل چیه هر چی با ایمیل های مختلف اکانت میسازم میگه در حال استفادس…و وارد هم که میخوام بشم این رو میگهUnable to signin user: fatitaba1375@gmail.com. Bad username/email or bad password. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   قسمت بازیابی رمز عبور برید ببینید با دادن ایمیل، عملیات تغییر رمز انجام میشه؟ اگه نشد، یه تست بکنید با تغییر آی پی ثبت نام رو انجام بدید

 • جعفر گفت:

  http://s9.picofile.com/file/8318917484/photo_2018_02_08_22_43_39.jpg

  سلام ببخشید برای من این ارور رو میده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   راهنماییی که میتونم بکنم اینه که روی لینک لاگی که داده کلیک کنید ببینید چه خطایی داده

   1. جعفر گفت:

    http://s9.picofile.com/file/8319059568/virtualBox_error.jpg

    ادمین جان من از توی خود برنامه oracle virtualBox ماشین مجازی رو ران کردم این ارور میده میتونید راهنمایی کنید ؟

    1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

     برخورد نکردم با این مشکل. سرچ کنید

 • reza گفت:

  سلام
  ببخشید من ی مشکلی پیدا کردم مطابق چیزی ک فرمودین پیش رفتم ولی وقتی sign in میکنم(و مطمعنم رمزمو درست میزنم) ارور میده میگه که
  invalid reply from server.if you are using a proxy,please refer to this FAQ
  لطفا راهنماییم کنین
  ممنون از سایته خوبتون

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   اشکال هرچی باشه مربوط به نت هست.

 • m h گفت:

  با سلام
  SDK paltform من تو اندروید استدیو API 27 هستش و فقط همین پلت فورم رو نصب دارم…
  تو برنامه جنی موشن دیواویس API 25 رو دانلود کردم.
  ایا لازمه پلت فورم API 25 رو هم دانلود کنم یا همون ۲۷ بقیه رو ساپورت می کنه؟

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   اگه نیازی به یکسان بودن API ها بود حتما داخل آموزش ذکر میشد. لطفا قبل از طرح سوال، مطالب رو با دقت مطالعه کنید تا برای دریافت پاسخ منتظر من یا بقیه نمونید

 • Ruhollah Zarif گفت:

  سلام
  نمیشه از شبیه ساز دیگه ای استفاده کرد؟
  مثلا بلو استکس؟

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   چرا. بستگی به میل خودتون داره

 • محمد گفت:

  سلام
  من قبلا یه بار چندتا از دستگاه های جنی موشن رو نصب کردم و فایل های دانلود شده رو یه جا کپی کردم
  الان ویندوز عوض کردم و دوباره اونا رو تو مسیر ova کپی کردم ولی وقتی تو جنی موشن دستگاه اضافه میکنم از اون قبلیا استفاده نمیکنه و نسخه اپدیت شده ش رو دانلود میکنه
  چ میشه کرد ؟

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   وقتی نسخه جدیدی از دیوایس ها منتشر شده باشه دیگه نسخه های قبل قابل استفاده نیست

 • pedram گفت:

  باسلام من مراحل رو انحلم دادم درست هم کار کرد اما وقتی اندروید استدیو رو بستم و دوباره لاز کردم دیگه تو بخش اجرای گزینه جنی رو نمیاره که انتخابش کنم اپ رو اون اجرا شه مشکل از چیه هیج خطایی هم نداره با تشکر

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   احتمالا قبل اینکه گزینه انتخاب دیوایس رو بزنید، دیوایس رو run نکردید. دیوایس باید ران شده باشه که نمایش داده بشه تو لیست

 • ali گفت:

  ممنون.اما متاسفانه نسخه رایگان جنی حداقل برای من کارایی نداره.چون متاسفانه ظاهران توی نسخه رایگان امکان کارکردن با mobile network وجود نداره.درسته؟راه حلی هم وجود داره؟

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   دقیقا چه امکانی وجود نداره؟ اگه منظورتون استفاده از نت موبایل هست که خب امولاتور مسلما نداره دیگه.

 • دیوید گفت:

  تشکر ویژه خدا خیرتون بده

 • adel28 گفت:

  سلام

  نسخه Genymotion 2.11.0 و Android Studio 3.0.1 را بدون مشکل نصب و تنظیم کردم. ولی برای API های ۲۰ به پایین موقع اجرا در اندروید استودیو پیغام خطای زیر رو میده:
  Instant Run is not supported on devices with API levels 20 or lower.

  یعنی API های ۲۰ به پایین رو نمیشه با این شبیه ساز اجرا کرد؟

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   پیغام رو با دقت مطالعه کنید دوست عزیز. گفته قابلیت Instant Run پشتیبانی نمیشه. Run عادی مشکلی نداره

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   پیغام پایین اندروید استودیو رو دقت کنید. گفته پروژه ای که ایمپورت کردین از گریدل پشتیبانی نمیکنه. روی پیغام کلیک کنید فکر کنم گزینه تبدیل داشته باشه

 • OUTIS گفت:

  سلام خیلی ممنون از اموزش من همه کارارو فک کنم درست انجام دادم ولی مشکلم اینجاس ک اصلا گزینه ران برای من فعال نیست و وقتی پلاگین رو هم نصب کردم ایکونش برام نیومد مشکل مهمم فعلا اینه ک اصلا اون گزینه ران فعال نمیشه میشه سریع کمکم کنین خیلی واجبهه هر سرچی تو گوگل انجام دادم به نتیجه ای نرسیدم کل پروژم برای این مشکل گیر کرده

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   تابحال همچین موردی برخورد نداشتم. فقط احتمال میدم پلاگین رو درست نصب نکردین و یکبار دیگه دقیق مطابق آموزش مراحل رو انجام بدید

   1. OUTIS گفت:

    داداش حالا اگه این پلاگین هم نصب نشد بیخیال فقط اون مثلث کوچیه هست ک میزنی اون فعال نیست و اون کنارش گزینه بقیه رو ک دیدم app بود ولی من چیزی ننوشته و کلا روش هم ک میزنم edit configurations هست ک وقتی میزنم روش وارد قسمت run/debug configurations ک من پیکربندی و اینا بلد نیستم ممنون میشم راهنماییم کنین 🙂 عکس هم اپلود میکنم شاید کمکی کرد

    http://uupload.ir/files/58j9_screenshot_(103).png

    http://uupload.ir/files/92_screenshot_(104).png

    http://uupload.ir/files/cjt_screenshot_(105).png

    1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

     عکسا حذف شده

 • hamed گفت:

  یه دنیا ممنون

 • pejman گفت:

  داداش دمت گرم خیلی خیلی ممنون بابت این اموزش تو این وضع تحریمای گوگلو… شما ب دادمون رسیدی امیدوارم موفقیتای زیادی تو زندگی کسب کنین.

 • پیمان گفت:

  با سلام . من نرم افزار جنی موشن رو طبق دستورات بالا تماما نصب کردم و استارت کردم بالا اومد. اما موقعی که میخام برنامه رو ران کنم تو قسمت Select Deployment Target جنی موشن مشاهده نمیشه. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   پلاگین جنی موشن روی اندروید استودیو نصب شده؟

   1. پیمان گفت:

    بله پلاگین هست ولی من هیچ ایمولاتوری نه جنی موشن نه ایمولاتور خود اندروید استودیو رو نمی تونم ببینم. می نویسه nothing to show

 • سجاد گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من با کلیک روی Genymotion در اندرویداستودیو، لیست دیوایس هایی که قبلا روی شبیه ساز نصب کرده ام ،لود می شود
  دیوایس موردنظر را انتخاب کرده و گزینه Start که فعال شده را انتخاب می‌کنم و منتظر می مانم تا محیط اندروید نمایش داده شود ولی این اتفاق رخ نمی دهد و یک پیغام می دهد که شرحش به اینگونه هست

  unable to start the virtual device
  VirtualBox cannot the virtual device
  to find out the cause of the problem ,start the virtual device from virtualbox.
  for more information check the log files. please refer to : http://www.genymotion.com/fag/logs

  داخل سایت هم که رفتم این هارو بهم گفت:

  Android log messages are automatically stored in the logcat.txt file, located in the virtual device folder that is, by default

  %LocalAppData%\Genymobile\Genymotion\deployed\\

  لطفا راهنمایی کنید

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   همون لاگ رو بررسی کنید. احتمال زیاد علت رو متوجه بشید

 • morteza69 گفت:

  سلام
  نسخه ی جنی موشن که برای دانلود گذاشتید تریال هست یا کرک شده ؟؟

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   توضیحات رو مطالعه بفرمایید ذکر شده به چه صورت هست

 • فرزانه گفت:

  سلام روز خوش و خسته نباشید. یه سوال داشتم من جنی موشن رو نصب کردم موقعی که میخام ساین این بشم این ارور رو میده. یعنی دیروز اینطور نبود ولی وقت نداشتم دیوایس ها رو دان کنم امروز هم اینطور شد.خاستم instal هم کنم نشد کل فایل ها رو نمیتونست ریمووکنه. واقعا ممنون میشم کمکم کنید این هم ارور:
  Genimotion is not activated.please sign in to activate it again

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   نباید مشکل خاصی باشه. شاید در دسترسی به اینترنت مشکل داره. وضعیت اینترنت سیستم رو یه بررسی بفرمایید

 • saeedavril گفت:

  سلام
  ممنون از اموزش .اما این اموزش یه قسمتهایی واقعا گنگه !!
  ۱٫نقش اندروید استودیو چیه برای نصب این برنامه ؟! که نرمافزارش ۷۰۰ مگه ! یعنی برای کار کردن از نرمافزارباید استودیو اندروید هم نصب کنیم ؟!
  ۲٫ پلاگین رو تغییر نام دادم و جایگزین کردم .اما دانلود نشد .چونکه فایلی که تو سایت گذاشتید خیلی قدیمیه !
  ۳٫در اوردن لینک هم کار نکرد .کلا مجبور شدم بزارم دانلود بشه.

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   اگر فصلهای قبل رو هم مطالعه کنید براتون مشخص میشه آیا لازمه اندروید استودیو نصب باشه یا نه و ارتباطش چیه

 • علی گفت:

  سلام ممنون از آموزشتون
  من آخرین نسخه ی ویرچوال دیوایس رو که به پوشه ی ova اضافه میکنم دستگاه به لیست اضافه نمیشه. هر کاری هم کردم درست نشد. نسخه اش ۱۰۰ درصد آپدیته و پوشه ی ova رو هم حتی عوض کردم جای دیگه ریختم اما دستگاه اضافه نشد. مگه چه فرقی بین دانلود از طریق خود جنی موشن و دانلود دستی وجود داره که شناساییش نمیکنه.

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   یه دیوایس جدید خودتون از طریق جنیموشن دانلود کنید (لازم نیست کامل بشه. استارت دانلود بخوره فایل ایجاد میشه). بعد انتهای نام فایل رو چک بکنید ببینید ورژنش با ورژن فایلهای آفلاینی که در اختیار دارید متفاوته یا نه. من فرصت نکردم چک کنم شاید نسخه جدید داده. لطفا نتیجه رو اعلام بفرمایید

   1. esmaeil گفت:

    سلام آقا مهدی
    من تست کردم همه آفلاین ها ورژن جدیدشون اومده منم نمی دونستم همه رو از سایت شما دان زدم ولی خب بی فایده بود 🙂

    1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

     مرحله آخر یه گزینه داره که با تیک زدنش از همون فایل ورژن قدیم استفاده میکنه و نسخه جدید رو دانلود نمیکنه

 • adesar2000 گفت:

  سلام استاد ببخشید شبیه سازی رو در محیط virtual box باید نصب کنیم یا اینکه دوتا جداگامه نصب میشن؟

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   منظورتونو متوجه نشدم ولی آموزش کاملا واضحه. کامل مطالعه بفرمایید

 • آیدین گفت:

  سلام
  ببخشید این لینک دقیقا مال کدوم دیوایس (مدل گوشی) هستش؟

  Android 7.1.0 (API 25) با حجم ۳۴۰ مگابایت

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   متن آموزش رو با دقت مطالعه بفرمایید. تمامی دیوایس های با API مشترک، فقط یه ایمیج فایل دارن و جداگانه نیست

 • atri گفت:

  سلام ممنون خدا بهتون خیر و برکت بده

 • saeed amini گفت:

  سلام متشکر از وقتی که برای مردم ایران گذاشتین امیدوارم هرچه زودتر یاد بگیرم و بتونم به هرچند نفر که میتونم کمککنم وضع مردم بهتر شه
  ۱٫ من میخوام برنامه رو مستقیم رو گوشیم تست کنم ایا genymotion هم نیاز دارم هنوز یا نه
  ۲٫ virtual box برای من ارور داد و چند بار نصب کردم بازم ارور داد. در کل اگه مستقیم بخوام رو گوشی تست کنم نیاز به vb دارم یا نه ؟

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   ۱ و ۲- مسلما خیر (مطلب اجرا روی دیوایس حقیقی رو مطالعه بفرمایید)

 • milad گفت:

  salam
  bebakhshid keyboard farsi nadaram
  migam man device 5.1.0 ra ba IDM dl kardam
  vali copy ke mikonam taova formatesh .tar hast
  va nemiare tu listam

  1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

   مشکلتون رو دقیق متوجه نشدم. ولی فایلها با پسوند zip هست و از حالت فشرده که خارج بشه فایل ها ova هستن

  2. AA گفت:

   وقتی دارید لینک رو وارد idm میکنید دو تا قسمت از لینکی که توی سایت قرار داده شده رو باید عوض کنید. یکیش قسمت آخر لینکه که اسم همون فایل api هست و دومیش ورژن اون ای پی آی هست. احتمالا ورژن رو عوض نکردید و همونی که توی سایت پیشفرض گذاشتن رو دست نخورده گذاشتید.

   1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

    پس نسخه جدید منتشر شده. در اولین فرصت آپدیت میکنم لینکها رو. ولی شما به همین روشی که فرمودین دانلود کنید (و یا مستقیم)

 • محمدحسن گفت:

  سلام
  امکان استفاده از این شبیه ساز برای eclipse هم وجود داره؟

 • محمد گفت:

  سلام مهندس جان
  برای حل مشکل adb.exe has stopped working گوگل کردم و راه چاره unchecked کردن gpu host داخل avd manager هستش.بررسی کردم اما داخل avd managerاخرین نسخه اندروید استدیو چنین گزینه ای پیدا نکردم.راهنمایی میفرمایید…

  1. Admin گفت:

   سلام. غیر فعال کردن GPU Host در AVD مربوط به دیوایس های AVD میشه نه جنی موشن. پاسخهایی که مربوط به Genymotion هست رو دنبال کنید (میتونید کلمه genymotion رو بعد از متن ارور اضافه کنید و بعد گوگل بفرمایید)

 • hossein گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید فراوان متاسفانه جنی موشن رو هم لینک دانلود شما و هم ورژن genymotion-2.10.0 رو که دانلود کردم موقع نصب ارورر میده .اول صفحه run میاد وقتی run می کنم ارور میده و نصب نمیشه .اگر پاسخی داشتید برای ذکر متشکر میشم.

  1. Admin گفت:

   لطفا ارور رو دقیقا ذکر کنید (ترجیحا اسکرین شات)

 • مجید گفت:

  سلام
  هنگام اجرا genymotion فقط یک صفحه مشکی رنگ میاد و دیگه اتفاقی نمیفته. با VB هم که باز میکنم تو صفحه مینویسه dev/hw_random پیدا نمیشه!!
  هرجا هم سرچ میکنم جوابی نیست یا اگرم هست بدرد من نمیخوره.

  1. Admin گفت:

   سلام. تنها چیزی که به ذهنم مرسه حذف و نصب مجدد ویرچوال باکس و جنی موشن هستش

   1. amir گفت:

    مهندس به گمونم مثل کامپیوتر من گرافیکشون open gl زیر ورژن ۲ رو ساپورت میکنه

 • امین گفت:

  بسیار بسیار عالی.
  من ۱۲ سال هست جاوا نسخه EE کار می کنم.
  با سایت شما در یک ساعت یک برنامه اندروید نوشتم.
  سایت بسیار عالی دارید.
  سپاسگزارم

 • مجتبی گفت:

  سلام و خداقوت خدمت شما و خیلی ممنون بابت آموزش هاتون
  یه سوالی دارم من قبل ازینکه جنی موشن رو نصب کنم به خود شبیه ساز اندروید برناممو اجرا میکردم , خیلی به مشکل میخوردم ولی الان که جنی موشن رو نصب کردم خیلی راحت هم شبیه سازش برام باز میشه ولی وقتی میخوام برناممو اجرا کنم یه خطایی بهم میده ,یه کادری تحت عنوان “Edit Configuration”برام باز میشه,که باید یه سری تنظیماتی که داره رو اصلاح کنم ولی نمیدونم چیکار کنم ,ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. Admin گفت:

   من تنظیماتشو تو ذهنم ندارم. ببینید چه مواردی هست. سرچ کنید جواب زیاده (انگلیسی سرچ کنید)

 • مهدی گفت:

  سلام
  روی آیکون Genymotion کلیک می کنم با انتخاب دیوایس و زدن دکمه start خطای زیر نشان داده می شود
  unbale to start the virtual device.
  the virtual device got not ip address

  1. Admin گفت:

   ارور رو سرچ بفرمایید. پاسخها زیاد هستن

  2. maryam گفت:

   سلام
   ببخشید این مشکل برای منم ایجاد شده. توی گوگل هم سرچ کردم ولی باز حل نشد. اگر شما راه حل رو پیدا کردید میشه منم راهنمایی کنید؟؟

   1. سید مهدی مطهری (مدیر) گفت:

    من چون خودم با این مشکل مواجه نشدم نمیتونم راهنمایی بکنم دوست عزیز. پاسخ حتما تو وب هست ولی باید حوصله داشته باشید و جوابهای مختلف رو با دقت یکی یکی تست کنید

 • رضا گفت:

  سلام…واسه من مرحله دانلود کامل میشه و پیام میده دانلود کامل شده اما بعد که finish رو میزنم ova ارور میده نمیدونم چرا این طوری میشه لطفا بگید چطور درستش کنم

  1. Admin گفت:

   خب نگفتید چه اروری میده. من چطور راهنمایی کنم

 • ز گفت:

  سلام و درود
  بسیار ممنون خیلی کامل و کاربردی بود

 • مهرداد گفت:

  سلام من تمام مراحل رو انجام دادم و همه هم انجام شد.اخرین مرحله هم که شبیه ساز ساخته شد طبق شکلی که گذاشتین انجام شد.اما وقتی پروژه رو ران میکنم VD ها و دیوایسی که در genymotion ساختم نشون داده نمیشه.پنجره ی select deployment target خالی هستش

  1. Admin گفت:

   کامنتای قبلی رو مطالعه کنید

  2. مجتبی گفت:

   شما قبل از اینکه برنامه رو ران کنید, از خود اندروید استدیو , شبیه ساز جنی موشن رو اجرا کنی, بعد از اینکه کامل شبیه ساز بالا اومد ,حالا میتونید برنامه تون رو ران کنید , بعد از ران شدن یه کادری باز میشه و داخل همون کادر شبیه ساز جنی موشن ظاهر شده. بعدش هم که خیلی راحت با انتخاب گزینه نصب ,برنامه روی شبیه ساز بارگذاری میشه.

 • محمد گفت:

  من قبلا genymotion داشتم و بدون مشکلی کار میکرد.بعداز چند وقت که الان اومدم کار کنم پیغام unable to start virtualbox میده.منم حواسم نبود اون درایو مجازی که روی virtualbox بود رو حذف کردم.همه راه حل ها در صورتیه که اون باشه .الان من اونو ندارم و این پیغام رو میده .ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. Admin گفت:

   خودتون راه حلو گفتید دیگه

 • مهدی گفت:

  درود بر استاد
  من تو مراحل اجرا اون قسمت که باید accept بزنم برام بالا نمیاد به نظر شما مشکل از کجاس؟

  1. Admin گفت:

   دلیل خاصی به ذهنم نمیرسه

  2. احمد گفت:

   من هم همین مشکل را داشتم
   با ابزار Narrator که مخصوص نابینایان در ویندوز قرار داده شده است بر روی گزینه Accept رفتم و تیک مربوطه را زدم

 • مهرداد گفت:

  سلام.روی ویندوز ۸، virtualbox نصب نمیشه؟

  1. Admin گفت:

   نصب میشه و مشکلی نیست

   1. مهرداد گفت:

    زمان باز کردن exe خطای
    the app can”t on your pc,to find a version for your pc,check with thesoftware publisher میده
    system type من ۶۴ بیت هستش اما لینکی که ابتدا گذاشتین برای دانلود فایل exe, مشخص نکرده برای چه سیستمی هست.

    1. Admin گفت:

     برای هردو نسخه ۳۲ و ۶۴ همین نسخه س. ارور رو سرچ کنید ببینید علت چیه

 • سینا گفت:

  سلام
  میشه به جای virtualbox از VMware استفاده کرد ؟
  چون من ویدوز ۱۰ دارم و نمیدونم چرا virtualbox درس رو ویندوز ۱۰ نصب نمیشه

  1. Admin گفت:

   خیر
   ویرچوال باکس با ویندوز ۱۰ مشکلی نداره

 • کاربر گفت:

  سلام. من جنی موشن نسخه با ویرچوال باکس رو نصبیدم ولی نرم افزار ویرچوال باکس هرکاری میکنم باز نمیشه. شبیه ساز هم ارور میده موقع اجرا.
  چندین بار حذف و نصب کردم ولی بازم همین مشکله.
  مشکل از چی میتونه باشه؟؟ لطفا جواب بدید
  ممنون

  1. Admin گفت:

   اروری که میده رو سرچ کنید ببینید چه راهکارهایی ارائه شده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *