چگونه آموزش های اندروید استودیو را مطالعه کنم؟

آموزش ها در دو دسته منتشر می‌شوند:

آموزش های پایه : شامل آموزش های اولیه و ضروری بوده که توسعه دهنده اندروید می بایست بر مباحث تسلط داشته باشد. این سری آموزش ها به صورت فصل بندی منتشر می شود (تعدادی از آموزشهای پایه به جهت تامین هزینه های وب سایت و تهیه آموزشهای جدید، به صورت غیر رایگان منتشر می شود).

آموزش های تکمیلی : شامل مباحث تکمیلی و معرفی کتابخانه ها بوده و کاملا به صورت رایگان منتشر می شود.

در انتهای صفحه هریک از آموزش‌های پایه و تکمیلی، گزینه دانلود فایل PDF و سورس پروژه وجود دارد.

پاسخ سوالات و مشکلات احتمالی برنامه نویسان

اکیدا توصیه می‌شود قبل از شروع به مطالعه مباحث آموزشی، نگاهی اجمالی به صفحه بروزرسانی محتوای آموزشی بیندازید. محیط توسعه اندروید استودیو مرتب در حال بروزرسانی بوده و اعمال دائمی تغییرات جزئی و کلی IDE در تک تک مباحث آموزشی زمان بر و تقریبا غیر ممکن است. بنابراین تغییرات بوجود آمده در این صفحه توضیح داده می‌شود. البته در برخی موارد که تغییرات مختص یک مبحث باشد، آموزش مربوطه مجددا به صورت کامل با نسخه جدید اندروید استودیو تهیه و منتشر می‌شود.
همچنین ارورها و مشکلات متعددی در حین کار برای برنامه نویسان بوجود می‌آید که در صفحه مشکلات و پرسش‌های رایج سعی شده به موارد پرتکرار پرداخته شود. چنانچه ارور یا خطای بوجود آمده در این صفحه وجود نداشت، آنرا در گوگل جستجو کنید. خطایی که برای شما بوجود آمده قبلا برای صدها نفر دیگر هم اتفاق افتاده و در وب سایت‌هایی مانند stackoverflow.com مطرح و بحث شده. بنابراین در اغلب موارد جستجوی ارور در گوگل شما را به راهکار رفع آن رسانده و نیازی به پرسیدن و انتظار برای دریافت پاسخ نیست. ضمن اینکه بررسی دیدگاه‌های موجود در انتهای صفحه مربوط به هر آموزش نیز می‌تواند کمک زیادی به رسیدن شما به پاسخ سوالات بکند.
نهایتا چنانچه بازهم به جواب نرسیدید، مشکل خود را در قسمت دیدگاه‌های آموزش مربوطه مطرح نمائید. سعی می‌شود تا حد امکان به سوالات پاسخ داده شود.
بنابراین انتظار می‌رود دو صفحه «بروزرسانی محتوای آموزشی» و «مشکلات و پرسش‌های رایج» را همواره مدنظر داشته باشید.